listelenecek başlık bulunamadı.

usdtry

54

haftasonu dolar değerlendirmem de 2019 mayıs 6,25 hattından bu yana 5,44 dip görülerek 9 aylık büyük bir çanağın tekrar 6,25 hedef noktasına geldiğimizi ve kulp oluşumu için 6,05 civarına kadar bir düzeltme yapacağını anlatmıştım. sadece 2 gün sonra hedef gerçekleşti. 

son zamanlarda kurlarda ve dünya endekslerinde çok sert hareketlerin olduğunu görüyoruz. bu nedenle dolarda beklediğim düşüşün çok hızlı gelmesine şaşırmadığım gibi zaten haftasonu yazımda da belirttiğim gibi merkez bankalarının müdahale etmesi gerektiğini düşündüğüm için hızla hareket gerçekleşti. 

bundan sonraki süreçte dünyada krizi önlemek veya ötelemek için alınan para tedbirleri bir süre doları baskılayacaktır. suriye tarafında çok kötü haberler gelmemesi halinde kulp olarak bahsettiğim teknik oluşum çok iyi haberlerle 5,95 bölgesine uzayacaktır ancak bu bölge veya altı alım fırsatı olarak kalacaktır. olası bir dünyadan negatif ayrışma durumunda teknik olarak 6,25 üzerinde rakam vermeyi şimdilik telaffuz etmek istemiyorum. 

geniş resimde toparlarsak ;

--6,25 den 6,05 e beklediğimiz düşüş gerçekleşti. 

--hemen dönüp 6,25 geçmesini beklemiyorum zaman geçirecektir.

--5,95 veya altı olursa alım fırsatı olacaktır. 

-- teknik olarak 6,25 üstü dolarda trend net şekilde yukarıdır. 

önemli olduğunu düşündüğüm zaman tekrar yazarım. kolay gelsin.