listelenecek başlık bulunamadı.

asels

1

aselsan (asels) hisse senedi hakkında analiz,bilgi ve yorumları içerir.aşağıdaki linkler bilgi amaçlı verilmiştir.

son fiyat bilgisi için:

http://finans.mynet.com/borsa/hisseler/asels-aselsan/

sermaye,pd/dd,fiili dolaşım oranı,toplam hisse sayısı,karı:

http://www.borsagundem.com/piyasa-ekrani/hisse-detay/ASELS

şirket genel bilgileri,son kap haberleri,bilanço:

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/866-aselsan-elektronik-sanayi-ve-ticaret-a-s

resmi web sitesi:

http://www.aselsan.com.tr

2

3ç bilançosu biraz düşüşe neden olabilir. beklentilerin altında çok az diye düşünüyorum

3

en büyük halka açık şirket aselsan oldu.

günün ilk yarısını yüzde 5,08 artışla 44.24 liradan kapatan şirketin piyasa değeri de 44.2 milyar lirayı aştı. böylece askeri ve sivil yazılım devi, 44 milyar lira piyasa değeri olan garanti bankası'nı geride bırakarak liderliğe oturdu.

piyasa değeri açısından garanti bankası'nı 43 milyar lira ile koç holding ve 39.4 milyar lira ile akbank izledi.

eyvallah iyi güzel şirket ama piyasa değeri biraz fazla yükseldi sanki. dikkatli olmakta fayda var.

4

operasyon bitmiyor 3 gündür hissede.

5

çıkarıp çıkarıp tekrar düşürüyolar , spk falan ne iş yapar bu ülkede acaba

6

oynalık bitmedi bir türlü. eskiden ufak ufak sağlam çıkardı. şimdi günlükçüler al satçılar hepsi dadandı hisseye.eskisi gibi uzun vade yatırımcısının hissesi olsa ne güzel olacak.

7

dirençler: 34.00 – 39.00destekler: 30.00 – 27.502017 yılının en gözde hissesi olan aselsan’ da 47 seviyelerine ulaşıldığında hissede payı bulunan yabancılar tarafından ciddi bir kar satışı yapılarak hisse 2 günde 32 tl seviyelerine kadar indirildi. hisse ilerleyen günlerde gelen satışlarla beraber 30 tl seviyesinin altına indiğinde 100 günlük hareketli ortalama(pembe trend) ile karşılaştı ve buradan tepki alarak tekrar 30 bandı üzerine çıktı. grafiği incelediğimiz zaman yatırımcıların en çok dikkat etmesi gereken seviye 34 tl olarak görülüyor. fiyatlar 34 tl üzerinde günlük kapanışlar yapmayı başarabilir ise tekrardan yüklü alışlar ile karşılaşabilir. bu seviye üzerine çıkıncaya kadar hisse 50 günlük hareketli ortalamayı(yeşil trend) destek olarak kullanmaya devam edecek gibi duruyor. hissenin kendi dinamiğini incelediğimiz zaman rsı sinyalinin 45 üzerinde bulunması satış baskısından biraz daha kurtulduğunu gösteriyor. ilerleyen günlerde macd ana sinyali de 0 seviyesi üzerine çıkmasıyla beraber hisse tekrar 40 tl seviyelerine doğru hızlı harekete başlayabilir. olası sert satışlarda ise hisse 27.50 tl seviyesine(yükselen kanal alt trend çizgisi) kadar gerileyebilir.

kaynak:marbas

8

aselsan ile t.c. milli savunma bakanlığı arasında termal el dürbünü ve portatif termal kamera tedariki ile ilgili olarak toplam bedeli 263mn tl tutarında iki ayrı sözleşme imzalanmıştır. söz konusu sözleşmeler kapsamında teslimatlar 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilecektir. aselsan'ın bakiye siparişleri eylül ayı sonunda 6,4 milyar dolar seviyesinde idi. aselsan eylül ayı sonundan itibaren, bugün bildirilen dahil, toplamda yaklaşık 370mn dolarlık yeni sözleşmeler imzalamıştır. 

9

yazın 26 maliyet ile bir miktar edindim.borsada yeni olmanın verdiği acemilik ile hemen kar satışı yaptım.kozaa hissesine 6 küsür maliyetle girip sağlam zarar ettim.sürekli takip ediyorum.ocak ayı olmadan ciddi bir yön belirleyebilir.ama yönü kestirmek oldukça güç.

10

aselsan uzun vadeli hisse.kısada kar satısı yapılacak hisse değil.acemilik olmuş gerçekten de ama olur böyle şeyler yeniyken normal.

11

burak demirbilek/şeker yatırım analisti 

"aselsan'ın üçüncü çeyrekte net kârı yıllık yüzde 72, çeyreksel bazda yüzde 8 artışla 264 milyon tl oldu. net kâr, 210 milyon tl'lik beklentimizin üzerinde, piyasa beklentisi olan 255 milyon tl'ye paralel geldi.

net satış gelirleri, 2016 üçüncü çeyreğe göre güçlü dolar ve artan proje miktarına bağlı olarak yıllık yüzde 76 artışla 1,291 milyon tl olurken, fvaök artan net satış gelirleri ve düşen operasyonel giderler sayesinde yıllık yüzde 78 artışla 248 milyon tl'ye yükseldi. böylece üçüncü çeyrekte beklentilerin üzerinde gelen net satış gelirleri ve fvaök, net kârı destekledi. şirket, 2017'de yüzde 25'in üzerinde gelir büyümesi ve yüzde 18-20 arası fvaök marjı hedefliyor. üçüncü çeyrek sonuçları sonrası aselsan için 24 tl olan hedef fiyatımızı 35,50 tl seviyesine yükselttik. 't ut' olan önerimizi ise koruyoruz."

12

"şirketimiz yönetim kurulunun 26.12.2017 tarihli toplantısında, şirketimiz hisselerinin ikincil halkı arzı konusunda çalışmaların başlatılmasına ve söz konusu çalışmaların yürütülmesi konusunda genel  müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir."

13

ikinci halka arz haberinden sonra güne %9 düşüşle başladı.

14

*ak yatırım/tezgüler: aselsan halka arzı önümüzdeki aylarda olabilir diye tahmin ediyorum, büyüklük olarak %10-15 civarı bir halka arz büyüklüğü olabilir-bloomberg ht

15

aselsan ile bmc arasında kkk ve jgm'nin ihtiyacı kapsamında, sarp uzaktan komutalı silah sistemi tedarikine yönelik olarak 76,8 milyon euro tutarında bir sözleşme imzalandı.

16

geldi.

fransız-italyan ortaklığı eurosam ile türkiye'den aselsan yeni füze savunma sistemi üretimi için anlaşma imzaladı. açıklamayı eurosam yaptı. 

türkiye’nin milli füze sistemlerinin parçası olması beklenen 'aster- 30 block 1 nt' adı verilen gelişmiş füze savunma sistemleri 2023 yılı sonrasında hizmete girecek. türkiye’nin de söz konusu 'geliştirme' çalışmasına katılması ve böylece 2030’lu yılların ihtiyaçlarını da karşılayacak sistemlere sahip olunması öngörülüyor. bu sistemler nato’ya entegre olabilecek. 

eurosam halen kullanımda olan aster 30 füzelerinin daha gelişmiş varyantlarının üretilmesine yönelik çalışmalar yapacak. 

17

kaynak : ekonomist dergisi

18

"şirketimiz hisselerinin ikincil halka arzı konusunda istenen aracı kurum seçim modeli çerçevesinde uygun teklif alınamamıştır. aracı kurum ihalesinin tekrarı konusunda şirketimiz yönetim kurulu'nun değerlendirmesini müteakiben kamuoyuna açıklama yapılacaktır."

19

*aselsan'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 2017 yılı dönem net karı 889.747.940 tl

20

aselsan, ikincil halka arz için 6 aracı kurumdan oluşan ve her bir aracı kurumun lider olduğu konsorsiyuma yetki verdi

21

kaynak:ekonomist dergisi

22

kaynak:ekonomist dergisi

23

aselsan, ilk çeyrekte 351.4 milyon lira net kar açıkladı

aselsan, 2018'in ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. şirketin ilk çeyrek toplam net karı 351.4 milyon lira olarak gerçekleşti. 

aselsan, geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise 320.9 milyon lira net kar açıklamış, 2017'yi 1.39 milyar lira toplam net kar ile kapatmıştı.

24

aselsan genel kurulda onaylanan temettü dağıtımının ilk taksidini bugün (19/06/2018) dağıtacak. şirket 1 tl nominal değerli pay için 0,0210263 lira net kar payı verecek.

25

https://www.bilgeyatirimci.com/2018/05/31/aselsan-analizi/