listelenecek başlık bulunamadı.

dgate

19

bölge bu sene içinde bekleniyor. türk telekom’un dağıtım işini yapan dgate’in şu anki pazar payı %25 seviyesindedir. anladığımız kadadıyla türk telekom var olan üç distribütör sayısını ikiye indirmek istemektedir. bu vesile ile dgate’in pazar payının artması beklenmektedir.    2018 hedefleri. 2018 yılında %16 ciro büyümesi beklenmektedir. bizim tahminimiz ise 25% büyümedir. 

kurthan atmaca / equity research"

20

türk telekom’un türkiye’de dağıtım işini yapan üç şirket bulunmaktadır. ciro bazında %40 pay ile mobiltel ilk sırada bulunurken mobimark %35 ile ikinci sırada ve datagate ise %25 payla üçüncü sıradadır. türk telekom bayileri arasında yapılan değerlendirme anketlerinde datagate hem servis performansı hemde kalitesi ile ilk sıralarda yer almaktadır. şirket yönetimi, pazar paylarını arttırmak için türk telekom’a niyetlerini belirtmektedirler. eğer türk telekom’dan bu konuda olumlu bir görüş çıkarsa datagate’in karlılığı açısından son derece olumlu olacaktır.

yaptığımız senaryo analizine göre, datagate eğer pazar payını arttırabilirse değerlemesi %103’e kadar artış göstererek hedef fiyatı 29,70 tl seviyesine yükselebilir.

*teb yatırım.

ilginç.