listelenecek başlık bulunamadı.

karel

1

karel elektronik  (karel) hisse senedi hakkında analiz,bilgi,haber ve yorumları içerir.aşağıdaki linkler bilgi amaçlı verilmiştir.

son fiyat bilgisi için:

http://finans.mynet.com/borsa/hisseler/karel-karel-elektronik/

sermaye,pd/dd,fiili dolaşım oranı,toplam hisse sayısı,karı:

http://www.borsagundem.com/piyasa-ekrani/hisse-detay/KAREL

şirket genel bilgileri,son kap haberleri,bilanço:

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/1442-karel-elektronik-sanayi-ve-ticaret-a-s

resmi web sitesi:

https://www.karel.com.tr/

2

karel elektronik (karel, pozitif): şirket'in 3ç2017’deki net dönem ana ortaklık karı 7,5mn tl ile bir önceki yılın aynı dönemindeki 0,7mn tl ana ortaklık karının oldukça üzerinde gerçekleşmiştir. brüt kar ise aynı dönemler itibariyle 8 oranında artarak 3ç2017’de 27,2mn tl'ye yükselmiştir. diğer yandan şirket'in 2017 yılının ilk dokuz ayındaki net dönem ana ortaklık karı bir önceki yılın aynı dönemine göre 4 oranında artarak 27,1mn tl olmuştur.

3

2.07.2017 ve 19.07.2017 tarihli özel durum açıklamalarımızda belirtildiği üzere şirketimiz, vodafone telekomünikasyon a.ş. tarafından, bölge çözüm ortaklığı kapsamında bakım hizmetleri ve devreye alma / revizyon işleri için sözleşme imzalamaya resmi olarak davet edilmişti.ilgili sözleşme süreci devam etmekte olup henüz sözleşme imzalanmamıştır. sahadaki çalışmalarımız vodafone telekomünikasyon a.ş. tarafından gönderilen satınalma siparişleri çerçevesinde başlamıştır. sözleşme süresi 3 yıl olacaktır. birim fiyat sözleşmesi çerçevesinde yapılacak işin bedeli sahadaki ihtiyaca göre ortaya çıkacaktır. iş toplamının sözleşme birim fiyatlarıyla yaklaşık 150 milyon tl civarında olacağı tarafımızca tahmin edilmektedir.ilgili sözleşme süreci tamamlanıp sözleşme imzalandığında kamuya tekrar bilgi verilecektir.

4

karelin işler iyi gidiyor gibi,yine de dikkatli olmak lazım bu tarz hisselerde manipulasyona çok açık oluyolar.

5

kaynak: tacirler

6

cirosunun yüzde 10’unu ar-ge’ye ayıran şirket, türk telekom ile destek hizmetlerini içeren 7,28 milyon dolarlık sözleşme imzaladı, aselsan'dan da haberleşme sistemi üretimi için 4,4 milyon dolarlık sipariş aldı. dönen varlıklarını öz varlıkla finanse etmesiyle beğeniliyor. kârda ve gelirlerde artış öngörülüyor.

7

şirket 3ç2018'de 25,8mn tl ana ortaklık zararı kaydetmiştir. bir önceki yılını aynı döneminde 7,5mn tl kar elde edilmişti. diğer yandan brüt karlılık aynı dönemler itibariyle %167 oranında artarak 72,7mn tl olmuştur. brüt kar marjı ise %37 oranında gerçekleşerek bir önceki yılın aynı dönemindeki %24'ün üzerinde gerçekleşmiştir. zarar kaydedilmesinde söz konusu dönemler itibariyle 73,7mn tl artan net finansman giderleri etkili olmuştur. son olarak, üçüncü çeyrek zarar rakamı ile birlikte 2018 yılı ocak - eylül ana ortaklık net dönem zararı 17,8mn tl gerçekleşmiştir. bir önceki yılın aynı döneminde 26,8mn tl kar kaydedilmişti.