listelenecek başlık bulunamadı.

pgsus

1

pegasus hava yolları (pgsus) hisse senedi hakkında analiz,bilgi,haber ve yorumları içerir.aşağıdaki linkler bilgi amaçlı verilmiştir.

son fiyat bilgisi için:

http://finans.mynet.com/borsa/hisseler/pgsus-pegasus/

sermaye,pd/dd,fiili dolaşım oranı,toplam hisse sayısı,karı:

http://www.borsagundem.com/piyasa-ekrani/hisse-detay/PGSUS

şirket genel bilgileri,son kap haberleri,bilanço:

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/1710-pegasus-hava-tasimaciligi-a-s

resmi web sitesi:

https://www.flypgs.com/

2

pegasus'un 3. çeyrek net karı 536.8 milyon tl oldu, beklenti 511.2 milyon tl

3

pegasus, ukrayna'da bir iştirak kurabilir – forbes pegasus havayolları şirketinin satış ve şebeke planlama sorumlusu emre pekesen'e göre, ukrayna'da bir yan kuruluş kurulması düşünülüyor ve airbus a321neos siparişi artırabilecek. forbes'in bildirdiğine göre yönetim, ukrayna altyapı bakanlığı ile ukraynalı yatırımcıların çoğunluk hissesine sahip olacağı ve bir ukrayna işletme lisansı altında uçması olası ortak girişim hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. pekasen, "pegasus daima yakınlardaki ülkelere bakıyor ve fırsatları bekliyor" dedi.

4

şirket ekim ayı trafik verilerini açıkladı. ekim ayında yolcu sayısı %12,6 artışla 2,47 mn kişi olurken, yolcu doluluk oranı 7,7 puan artışla %85,9 olmuştur.

5

kaynak:ekonomist dergisi

6

7

kaynak:ekonomist dergisi

8

kaynak: tacirler

9

kaynak:ekonomist dergisi

10

pegasus hava yolları, uçuşlarının büyük kısmını gerçekleştirdiği istanbul sabiha gökçen uluslararası havalimanı ile operasyonel süreçlerini dijitalleştirilmede önemli bir entegrasyona imza attı.

şirket açıklamasına göre, bu yılın önemli teknoloji trendlerinden biri olan ve bitfcoin'in de temelini oluşturan "blockchain" alt yapısı üzerinden hizmet verecek bu entegrasyon çalışması sayesinde, pegasus’un uçuş kontrol sistemi üzerinden yapılan uçuş tanımları ve güncellemeleri, anında istanbul sabiha gökçen uluslararası havalimanı operasyon kontrol merkezi (occ) departmanı çalışanlarının ekranlarına düşecek.

yine aynı blockchain alt yapısı üzerinden istanbul sabiha gökçen havalimanı sistemlerinde oluşturulan uçuşa ait kapı, bagaj bandı, körük kullanımı gibi operasyonel bilgiler de anlık olarak pegasus sistemlerine aktarılacak. 

11

bnp paribas, pegasus hedef fiyatını 26,78 tl'den 33,69 tl'ye yükseltti, tavsiye 'tut'

12

boeing 737 tipi uçağın bulunduğu yerden çıkarılmasının maliyetinin yaklaşık 600 bin lira olduğu belirtildi.

neyse ki sigorta şirketi ödüyor:)

13

kaynak : ekonomist dergisi

14

pegasus, bu yıl kapasite artışını yüzde 11-13 olarak beklerken, iç hatlar doluluk oranında yatay seyir, dış hatlar doluluk oranında ise yıllık bazda 1-2 puan artış bekliyor.    hava yolu şirketi, iç hat birim gelirinde yıllık bazda 5-6 tl artış beklerken, dış hat birim gelirinde yıllık bazda 1-2 euro artış daralma bekliyor.    pegasus, 2018'de favkök marjını ise yüzde 22,5-23,5 olarak bekliyor. 

15

pegasus'un 2017 net karı 502.2 milyon tl oldu, beklenti 429.2 milyon tl - kap

pegasus: 2017 karı geçmiş yıllardan birikmiş zararın giderilmesi için kullanılacaktır-kap  

16

 pegasus için pay başına hedef fiyatımızı hafif olarak yukarı yönde revize ederek 36.60 tl olarak belirliyor ve "al" önerimizi sürdürüyoruz - pegasus'un türkiye hava yolcu trafiğindeki iyileşmeden faydalanmaya devam etmesini beklemekteyiz. eur'un us$ karşısında olası değer artışı da şirket'in karlılığını olumlu etkileyebilecektir. bunun ynaında, artan yakıt maliyetleri, 2018 yılında kapasite ve maliyet kontrollerinin önemini sürdürmesine neden olacaktır. pegasus için yakın dönem tahminlerimi hafif revize ederek ve benzerlerine göre değerlemesini güncelleyerek pay başına hedef fiyatımızı 39.60 tl olarak belirlemekte ve "al" tavsiyemizi sürdürmekteyiz."

şeker yatırım

17

kaynak:ekonomist dergisi

18

kaynak:ekonomist dergisi

19

36 37 38 lerden long yaptık aralık vadeli. yandı gülüm keten helva.margin call'a bile düştük. ah pgsus ahh.

20

pegasus, ilk çeyrekte 112.9 milyon lira zarar açıkladı

pegasus (pgsus), 2018 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. şirket ilk çeyrekte 112.9 milyon lira zarar etti.

pegasus geçtiğimiz yılın aynı döneminde 203.2 milyon lira zarar açıklamış, 2017 yılını 502.2 milyon lira toplam net kar ile tamamlamıştı.

21

*şeker yatırım, pegasus hedef fiyatını 36,60 tl'den 41,60 tl'ye yükseltti, tavsiye 'al'

22

ne haysiyetsiz kağıt çıktın sen ya

23

oldu olacak %10 düş de tam olsun 1 saat içinde.

24

borsa toparlanayım diyor ama bu hala düşeyim diye uğraşıyor.

25

bu hafta bi 27 değdirsek fena olmaz be.