listelenecek başlık bulunamadı.

usdtry

1

dolar tl paritesi hakkında.

2

usd/try salı günü kırdığı rekorların ardından yeni günde de rekor tazeledi ve kur, tsi 08:43'te 3.9826 seviyesinden işlem görmesinin ardından 3.9790'lı seviyelere geri indi. 

3

kur bu kadar yükselmişken, faiz artırımını geçtim faiz indiriminden bahseden bir hükümet var.hala 4 olmaması mucize heralde ne bekliyoruz ki.

4

tüsiad başkanı erol bilecik, merkez bankasında liyakat anlamında en ufak bir eksiklik olmadığını belirterek, "merkez bankası siyasi iklimden daha bağımsız, bir miktar daha cesur olarak para politikalarını sıkı uygulaması gerekir. faizleri düşürmesi gerekiyorsa düşürmeli, artırması gerekiyorsa artırmalı" dedi.

5

iş bankası yönetim kurulu başkanı ersin özince, “türkiye genelinde dövize olan talebi azaltmak gerekir. dövizle ne tasarruf yapın, ne de borçlanın. benim şampiyonum tl’’ dedi.

şaka gibi yorum. hadi talebi azalttık hatta sıfırladık kime dolar almayacak, petrolü doğalgazı angusu samanı neyle alacaksın , şampiyon türk lirasıyla mı ? 

6

3.5 larda long giren köşeyi döndü.. long yapayım diyorum ama birsürü olumsuzluk fiyatlandı 4 üstü gider mi emin değilim

7

citi; endonezya rupisi, tayvan doları ve tayland bahtı karşısında türk lirası, güney afrika randı ve kolombiya pesosunda uzun pozisyon önerdi.

citi, türk varlıkları ile ilgili iyimser değerlendirmede bulundu.

bankanın 6 aralık tarihli notunda stratejistler, türk lirası'nda uzun pozisyon tavsiye etti.

8

abd vergi reformunda yaşanan gelişmeler ve fed'den faiz artış beklentileriyle küresel çapta değerlenen dolar bugün lira karşısında dalgalı seyretti. kur 3.87'den güne başlamasının ardından 3.84'e indi. abd'de ücret artışının beklentileri karşılamadığını gösteren verinin ardından 3.83'e çekildi. 

9

dolar/tl, dünkü tcmb kararının ardından 3,9010 direncine doğru atak yaparken, hala yakın zirvelerinde tutunma içerisinde. dünkü karara ilişkin değerlendirmeyi "ekonomik analizlerimiz" başlığı altında takip edebilirsiniz. bir cümle ile özetlenirse glp'deki 50 baz puanlık artış piyasa beklentilerinin altında kaldı ve bu da tl üzerinde baskı yarattı. piyasada opsiyon volatilitesinde yön hala aşağı fakat faiz baskısı tl'de hissedilir düzeyde.

10

geçtiğimiz günlerde çıkış trendini kaybeden dolar/tl kurunda görülen tepki çıkışı henüz güç kazanmış değil. bunun için 3.89 seviyesinin üzerinde kalınması gerekecek. bu durumda çıkışın devamıyla sonraki direnç 3.98 olarak görülüyor. geri çekilmelerde ilk destekler ise 3.81 ve 3.76 seviyelerinde bulunuyor. 3.89 seviyesini geçemeyen yükseliş denemeleri satışla karşılayabilir. (zeynel balcı - hürriyet)

11

faiz artırma muhabbetinin azalmasıyla,eski volatil günler son buldu diye düşünüyorum