listelenecek başlık bulunamadı.

fed


/

tskb

bütün aracı kurum analizleri en az 2 ye kadar yolu var deniyor. takip listeme alıcam.


thyao

güzel bir analiz.

http://www.borsagundem.com/foto-haber/potansiyelli-hisseler/1271887


xu100 bist

new york borsası, salıyı sert düşüşlerin ardından gelen tepki alımlarıyla birlikte yükselişle tamamladı.

kapanışta, dow jones sanayi endeksi 567.02 puan (yüzde 2.33) artışla 24,912.77 puana, standard & poor's 500 (s&p 500) endeksi 46.20 puan (yüzde 1.74) kazançla 2,695.14 puana ve nasdaq teknoloji endeksi 148.36 puan (yüzde 2.13) primle 7,115.88 puana yükseldi.

bugün biz de iyi başlayabiliriz.


kozal

bu seviyelerde girilir mi acaba?


dgate

fk 27 ye dayanmış dgate de..ekstra bir hikaye olması lazım yoksa burada kalamaz.


tlman

piyasa biraz abarttı sanki. borsagundem de falan çlok pohpohlandı çok reklam yapıldı.


pgsus

kaynak : ekonomist dergisi


petkm

kaynak : ekonomist dergisi


krdmd

kaynak : ekonomist dergisi


kozal

kaynak : ekonomist dergisi


kozaa

kaynak : ekonomist dergisi


kchol

kaynak : ekonomist dergisi


garan

kaynak : ekonomist dergisi


eregl

kaynak : ekonomist dergisi


ekgyo

kaynak : ekonomist dergisi


ecılc

kaynak : ekonomist dergisi


dohol

kaynak : ekonomist dergisi


bimas

kaynak : ekonomist dergisi


asels

kaynak : ekonomist dergisi


tavhl

şirket yolcu trafiği açısından iskandinavya'nın en yoğun havalimanı olan kopenhag'daki yolcu salonunu hizmete açtı. danimarka'nın ana giriş kapısı olan havalimanı 2017'de 29,2 milyon yolcuya hizmet verdi. şirket, kopenhag havalimanı'nda bulunan primeclass lounge'ı 10 yıl süreyle işletecek. 


alark

şirket iptal edilen kaynarca - pendik-tuzla metro ihalesinin yapılacağını, belediye ile birlikte finansman modeli için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. 


pgsus

boeing 737 tipi uçağın bulunduğu yerden çıkarılmasının maliyetinin yaklaşık 600 bin lira olduğu belirtildi.

neyse ki sigorta şirketi ödüyor:)


aksue

spk haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre mevcut sermayesi 8.352.000 lira olan şirket, 50 milyon lira kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak şartıyla 3.972.000 lirası iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle, 4.176.000 lirası ise bedelli olmak üzere sermayenin 16.500.000 liraya çıkarılması için kurul'a başvuruda bulundu. bundan sonraki süreçte spk'nın konu ile ilgili kararı beklenecek.


yayla

spk haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre mevcut sermayesi 9.975.000 lira değerinde olan yayla enerji, kurul'un onay vermesi halinde 14.962.500 liralık bedelli sermaye artırımı gerçekleştirerek sermayesini 24.937.500 liraya çıkaracak.


xu100 bist

spk haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, iş gayrimenkul yatırım ortaklığı (ısgyo) pay piyasasında kurul tarafından yapılan incelemeler sonucu ismail tarman'ın 12 temmuz 2017 ile 24 temmuz 2017 tarihlerinde ısgyo'da gerçekleştirdiği alım satım işlemlerini kap'a bildirmediği tespit edildi. kurul bu sebeple tarman'ın 27 bin 47 lira değerinde idari para cezasına çarptırıldığını açıkladı.

meşhur ismail tarman ceza yemiş ufak da olsa:)


xu100 bist

aralarında alvaro ortiz ve seda güler'in de bulunduğu bbva ekonomistlerinin perşembe günkü bir e-posta notunda “birinci çeyrekte baz etkisinin hızlı ama geçici bir düşüşü destekleyeceği geçiş döneminin ardından enflasyonun yıl boyunca yüksek kalmasını bekliyoruz.” ifadesi yer aldı.

notta, “piyasanın enflasyon beklentileri ve merkez bankası'nın enflasyon tahmini arasındaki büyük fark dikkate alındığında, sıkılaştırmanın uzun bir süre devam etmesini bekliyoruz” dendi.


petkm

petkm: petkim star rafinerisinin %60 sahibi rafineri holding’in %30 hissesini almak için anlaşma yaptı. buna göre petkim star’da %18’lik dolaylı hisse için 720 milyon dolar ödeyecek.    petkim 2014 yılında petlim limanının %25’ini goldman sachs’a 250 milyon dolara satmıştı. o dönemde petkim buradan gelecek parayla rafineride %8’lik pay almayı planlıyordu. ancak daha sonra petkim rafineriden daha yüksek bir pay almaya karar verdi ve bunun için geçenlerde 500 milyon dolarlık eurobond ihracına çıktı. bu nedenle satın alımın büyük ölçüde borçla yapılacağını düşünüyoruz. beklenen bir gelişme olduğundan haberi petkim açısından nötr olarak değerlendiriyoruz."  oyak yatırım


xu100 bist

yatırım finansman, türk hisse senedi piyasasında pozitif ivmenin devam etmesini bekliyor    yatırım finansman, türk hisse senedi piyasasında pozitif ivmenin 2018 yılında da devam etmesini beklediğini bildirdi. bununla birlikte2018 yılında getirilerin, geçen yıl ki güçlü performans ve birçok risk nedeniyle, 2017 yılı kadar güçlü olmayabileceğini vurguladı.     yatırım finansman bugün yayınladığı "türk hisse senedi stratejisi 2018 görünümü" raporunda, piyasa için ihtiyatlı iyimser olmasının 5nedenden kaynaklandığını vurguladı.     bu nedenleri 1- geliymekte olan piyasalardaki rallinin devam etmesi potansiyeli, 2- türk hükümetinin izlediği büyüme yanlısı makroekonomik politikalar3- ab ve komşu ülkelerdeki patansiyel toparlanma4- türk hisse senedi piyasasının cazip değerlemelerinin aşağı yönlü hareketi sınırlaması 5- konsensüs hisse başına karlardaki yukarı yönlü riskler, olarak sıraladı.      yatırım finansman, bıst-1900 için 12 aylık dip-zirve tahminini 116.000-132.000 olarak belirledi.      yayınlanan raporda en beğenilen hisseler olarak pegasus, akbank,petkim, erdemir, tofaş, vakıfbank ve zorlu enerji ifade edildi.     en beğenilen hisseler listesinden turkcell, aksa enerji, yapı kredi bankası, kardemir ve garanti bankası'nın çıkardı. 


link

uçtun gittin link.satış haberi bugün yarın düşecek anlaşılan.


xu100 bist

biraz düşen geride kalan hisse bulmak mümkün değil.


kervt

kerevitaş orduya yemek sağlanması ihalesini kazandı

kerevitaş hissesi yükselişte. şirket askeriyeye yemek vermeye başlayacak. milli savunma bakanı nurettin canikli, açılan yemek ihalesini kerevitaş'ın kazandığını söyledi.

bu gelişme ile birlikte hisseye alım geldi.

kerevitaş hissesi saat 12:01 itibariyle yüzde 10.85 oranında primle 129.80 lira seviyesinde işlem görüyor.


sngyo

bistten çıkıyomu sinpaş hayırdır.


eczyt

metro yatırım, eczacıbaşı yatırım ortaklığı'nın satın alınması için pay sahibi eczacıbaşı yatırım holding ortaklığı ve eczacıbaşı girişim pazarlama ile anlaştı.

metro yatırım'ın satın alma ile birlikte yüzde 69.18 oranında eczacıbaşı yatırım'da oy hakkına sahip olmasından dolayı çağrı yapma gerekliliği ortaya çıktı.

yapılan hesaplamalara göre 1 tl nominal değerli pay için 1.56 liralık çağrı fiyatı ortaya çıktı.

şirket bu durumla ilgili olarak gerekli başvurularını sermaye piyasası kurulu'na yaptı.


thyao

şirket yönetim kurulu'nca, 2018 yılının eylül, ekim ve aralık aylarında teslim alınmak üzere 3 adet b777-200lrf kargo uçağının boeing firmasından satın alınmasına karar verilmiştir.


gubrf

27 aralık tarihinde çeşitli internet sitelerinde yer alan şirketimize dair haberlere ilişkin, sermaye piyasası mevzuatı kapsamında yatırımcılarımızın bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamalar yapılmıştır şirketimizin, hammadde kaynaklarına yakın bölgelerde yatırım yapma stratejisine bağlı olarak sürdürdüğü araştırma ve inceleme faaliyetleri kapsamında, 26/12/2017 tarihinde tunus'ta görüşmeler yapılmıştır.hâlihazırda tunus otoriteleri tarafından açıklanmış bir proje olmamakla birlikte, gündeme gelmesi halinde, içerik ve şartlarının uygun olmasına bağlı olarak değerlendirilmesi söz konusu olabilecektir.kamuoyunun saygıyla duyurulur.


gozde

murat ülker tarafından kap'a yapılan bildirim şu şekilde:    "27 aralık 2017 tarihinde gözde girişim sermayesi yatırım ortaklığı a.ş. payları ile ilgili olarak 26 aralık 2017 tarihli seans kapanış fiyatı olan 5,61 tl/pay üzerinden 45.817.106,01 adet satış işlemitarafımca gerçekleştirilmiştir. bu işlemle birlikte gözde girişimsermayesi yatırım ortaklığı a.ş. sermayesinde paylarım/oy haklarım % 0,00 sınırına düşmüştür.


arclk

  "arçelik, 9a17'de güçlü ciro performansına karşılık, hammadde fiyatlarındaki (çelik ve plastik) yükselişin ağırlıklı etkisiyle operasyonel kâr marjlarında daralma yaşadı. beklentilerden zayıf gelen operayonel kârlılık ve hammadde fiyatlarında devam eden yükseliş, yönetimin bu yıla yönelik favök marjı hedefini son iki çeyrek üst üste aşağı yönlü revize etmesine neden oldu. bunun yanı sıra, toplam satış hacmi içerisinde yurt içi satışların artan payı, işletme sermayesi ihtiyacını artırdı ve net borç/favök rasyosundaki kötüleşmenin nedenlerinden biri oldu. tüm bu negatiflerin etkisiyle arçelik hissesi yılbaşından bu yana bıst100 endeksine göre yaklaşık olarak %44 oranında negatif ayrıştı. bu ayrışma, hisseye yeni girişler için cazip gibi gözükse de, hammadde fiyatları kaynaklı baskı ve kârlılığı yüksek yurt içi satışların payının gelecek yıl azalacağı beklentimiz doğrultusunda, hisseye karşı temkinli yaklaşıyoruz. hedef fiyatımızın sunduğu getiri potansiyelini de göz önünde bulundurarak, arçelik için 'tut' tavsiyesinde bulunuyoruz." "halk yatırım"


seykm

brüt takas gelmiş seykm e de .


avod

bu şirketin satış yapıcam diyip 10 bin 20 binlik satışlar yapması ne iş acaba. en son orge de böyle bişey olmuştu 4 lerdeyken. nevhan orge de hisse satıcam dedi, böyle ufak ufak lotlar sattı sonra hisse 4 ten 10 lara gitti.


merko

hisse satışı olacakmış.


avgyo

yönetim kurulumuz, şirketimiz portföyüne şekerbank t.a.ş. tarafından ihraç edilecek olan tahvil'den 25.000.000.-tl tutarında satın alınmasına karar vermiştir.


garan

bankamız, yurtdışı borçlanma programı çerçevesinde 5 yıl vadeli, toplamda usd 285.714.286 tutarında, havale akımlarına dayalı gelecekteki nakit akışı işlemi (future flow) ve hazine finansmanı işlemi de dahil olmak üzere yapının gerektirdiği diğer işlemleri gerçekleştirmek suretiyle finansman sağlamıştır.


ttkom

türk telekom, bank of china'dan 200 milyon euroluk kredi alınması için anlaşma sağlandığını duyurdu


verus

şirket'in %100 oranında bağlı ortaklığı olan standard enerji üretim a.ş.'nin sahip olduğu adana tufanbeyli boksit madeni sahasına ilişkin olarak sondaj çalışmalarından elde edilen kesin veriler ve bu çalışmalarından elde edilen numunelerle ilgili 3 ayrı uzman kuruluşun analiz sonuçlarına göre, söz konusu maden sahasında yaklaşık 5.427.000 ton ekonomik (işlenebilir, ticarete konu edilebilir) boksit cevheri rezervi olduğu tespit edilmiştir.

maden sahasının işletmeye alınması ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup, 2018 yılının ilk yarısı içerisinde üretime geçilmesi planlanmaktadır.(ziraat yatırım)


thyao

arrowstreet capital 14,05 tl fiyatından 573.637 adet alış işlemi gerçekleştirdiğini açıkladı. bu işlemle birlikte türk hava yolları ao sermayesindeki payları/oy hakları 13 aralık 2017 tarihi itibariyle %5 sınırını aşmıştır.

son dönemin gözdesi


aksgy

şirket portföyünde bulunan akasya alışveriş merkezi'ndeki 6 adet bağımsız bölüm için aylık 28.750 tl ve 1 adet bağımsız bölüm için aylık 14.000 tl kira bedeli üzerinden kira sözleşmesi imzalanmasına karar verilmiştir.


xu100 bist

endeks değişikliği… borsa istanbul'dan yapılan açıklamaya göre, nthol, bera, dgklb, ıeyho, brsan, sngyo ve ıhlgm bıst 100 endeksi’ne dahil edilirken, clebı, yazıc, ızmdc, alkım, konya, alctl ve tspor söz konusu dönemde bıst-100 endeksinden çıkarılacak. bıst 30 endeksi’ne ise skbnk hissesi dahil edilirken, enkaı bıst 30 endeksi’nden çıkarılacak. söz konusu değişiklikler, 02 ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak. (kap)


bimas

18 aralık 2017 tarihinde bim birleşik mağazalar a.ş. payları ile ilgili olarak 75,15 - 75,30 tl fiyat aralığından 90.580 adet alış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. bu işlemle birlikte bim birleşik mağazalar a.ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 18.12.2017 tarihi itibariyle %0,0298'e ulaşmıştır.(musa topbas)


xu100 bist

dolar bazlı çok ucuz kaldığından hala yabancı tarafından talep görüyo zaten:)


asels

aselsan uzun vadeli hisse.kısada kar satısı yapılacak hisse değil.acemilik olmuş gerçekten de ama olur böyle şeyler yeniyken normal.