listelenecek başlık bulunamadı.

password


/

enjsa

enjsa e şarjı neden aldı?

http://tehad.org/2018/06/30/enerjisa-esarji-niye-aldi/


tcell

20 şubat tcell bilanço açıklama tarihi, piyasa beklentisi 707 mn. tl.


pgsus

pgsus analiz edilmesi çok zor bir kağıt oldu artık, bir aşağı bir yukarı


asels

*ak yatırım/tezgüler: aselsan halka arzı önümüzdeki aylarda olabilir diye tahmin ediyorum, büyüklük olarak %10-15 civarı bir halka arz büyüklüğü olabilir-bloomberg ht


zoren

27.04.2015 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden  zorlu enerji elektrik üretim aş, rüzgâr enerjisine dayalı elektrik üretim santrali kurulması amacıyla 170 mw'lık kapasite tahsisi yapılan karaman bölgesi için 27.12.2017 tarihinde düzenlenen önlisans ihalesine yaptığı son değerlendirmeler sonucu iştirak etmemeye karar vermiştir.


thyao

short yapmak için fırsat kolluyorum yılbaşından sonra.


seykm

şirketimiz tarafından 25.12.2017 tarihinde 306.929,516 adet seyitler kimya sanayi a.ş. (seykm) payı4,10 fiyatla borsa dışında satın alınmıştır.bu işlemle birlikte seyitler kimya san. a.ş. sermayesindeki paylarımız 25.12.2017 tarihi itibariyle%3,34 sınırına ulaşmıştır.

haber sonrası 7 lerde dolaşıyor hisse.çok ilginç. halka arz sonrası alsak köşe olmuşuz.


flap


vakbn

vakıfbank 1,33 milyar tl tutarında 5 yıl vadeli ipotek teminatlı menkul kıymet ihracını tamamladığını açıkladı. fonlama kaynaklarında çeşitliliğin artmasını ve uzun vadeli tl fonlama sağlanmasının banka için olumlu olduğunu düşünüyoruz." oyak yatırım


halkb

mondrian ınvestment 12 aralık’ta ortalama 10,56 tl fiyattan 5,23 milyon halkbank hissesi aldıklarını ve bu alımlarla banka sermayesindeki paylarının %4,62’den %5,02’ye yükseldiğini açıkladı. hisse için nötr.


usdtry

dolar/tl, dünkü tcmb kararının ardından 3,9010 direncine doğru atak yaparken, hala yakın zirvelerinde tutunma içerisinde. dünkü karara ilişkin değerlendirmeyi "ekonomik analizlerimiz" başlığı altında takip edebilirsiniz. bir cümle ile özetlenirse glp'deki 50 baz puanlık artış piyasa beklentilerinin altında kaldı ve bu da tl üzerinde baskı yarattı. piyasada opsiyon volatilitesinde yön hala aşağı fakat faiz baskısı tl'de hissedilir düzeyde.


eurusd

eurusd'da 1,1730 - 1,1865 bandı içerisindeki fiyatlama sürerken, parite yön tayini konusunda hala kararsız. şimdilik bir sıkışma belirtisi yok. fed'in güvercin mesajlarına karşın ecb'nin enflasyon beklentilerini yukarı revize etmesi pariteyi yukarı çekiyor. 1,1730 üzerindeki tutunma devam ettiği sürece teknik olarak yukarı yönlü hareket korunmak istenebilir.


xu100 bist

türkiye piyasasında korktuğumuz başımıza geldi. fed'in güvercin davranması nedeniyle tcmb daha az şahin davranınca (100 bp beklenti, 50 bp gerçekleşme) türk lirasında ve uzun vadeli tahvillerde sert satışlar görüldü. borsa istanbul zayıf türk lirası ve yükselen faizlere rağmen yükselişini sürdürüyor. hisse senedi yatırımcısı enflasyondan korkmayı değil büyümeyi kutlamayı tercih ediyor.

iş yatırım


xu030 viop

 aralık vadeli kontratta 135000 gün içi destek olarak çalışırken, günün ikinci yarısından itibaren alımların güçlendiğini gördük. bu kontrat için 135.500 yakın destek olmakla birlikte saatlik periyot için takip etiğimiz aralık olan 134.000-133.200 bandı korunduğu sürece yükseliş beklentimizi de koruyor olacağız. çok kısa vadeli hareketler için ise 135500-135100 aralığını önemli destek olarak değerlendiriyoruz. üzerindeki hareket yükseliş isteğinin güçlü kalmasını sağlayacak etken. 135000 altı önemli gördüğümüz destek bölgesi olan 134.000-133.200 bandına kadar sarkma getirebilir.  


orge

10 altını alım fırsatı olarak bekleyeceğim. bence gelişen bir sektör, kasada döviz tutuyorlar, yine euro dolar cinsinden proje yapıyolar,şu ana kadar gelen kar da çok iyi, uzun vadede yükseliş trendine devam eder diye düşünüyorum.


ındes

indeks bilgisayar sistemleri müh. san. ve tic. a.ş (ındes)'de sahibi olduğumuz b grubu paylardan, 4.000.000 tl toplam nominal değerindeki payların, beher pay için 9,70 tl satış fiyatı ile, yurtiçi ve yurtdışı kurumsal yatırımcılara satışı işlemi 12.12.2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir. bu işlem sonucunda ındes sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız 12.12.2017 tarihi itibarıyla %18,94 oranına inmiştir. şirketimiz, iş bu satış işlemini takip eden 180 gün boyunca, portföyünde kalan ındes paylarını satmayacaktır.

dünkü satışla ilgili açıklama gelmiş indesten.


prkab

“izmit körfez geçişi güç kablosu bağlantı projeleri yapım işi için türkiye elektrik iletim a.ş. (teiaş) tarafından, tkabçy.10 referansı ile yeniden ihale düzenlenmiş olup, söz konusu ihale bugün sonuçlanmıştır. şirketimizce bugün sunulan teklifin, bir önceki ihalede olduğu gibi ihale kapsamında verilen tek teklif olduğu öğrenilmiştir. ihale konusu projeyi kapsayan sözleşme henüz imzalanmamış olup, değerlendirmeler neticesinin olumlu olması halinde şirketimiz sözleşmeyi imzalamak üzere davet edilecektir.”

429 milyon 866 bin 527 lira artı kdv. projenin süresi sözleşme imzalanması ve yer tesliminden itibaren 600 gün. dev ihalenin şirketin ortaklık payına düşen kısmın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranı ise yüzde 52..


ripple

2 hafta önce 0,25 dolardı şimdi 0.4 dolar oldu hey maşallah


ızmdc

bağlı ortaklığı izdemir enerji elektrik üretim a.ş.'nin sermayesinin, toplam 70mn tl artırılarak 190mn tl'den 260mn tl'ye yükseltilmesi nedeniyle, rüçhan hakkının nakit alacaklarından karşılanmak suretiyle 57.314.526 tl tutarında kullanılmasına bu şekilde %71,28 oranındaki payın %74,14 oranına yükseltilmesine karar verilmiştir. 


doco

türk hava yolları (thy) ve do&co ortaklığında kurulan turkish do&co'da küçülme nedeniyle işten çıkarma yapıldı.

airporthaber'in haberine göre, turkish do&co'da uçan aşçı ve mutfak görevlisi olarak çalışan 20’den fazla kişinin telefonla aranarak işine son verildiği öğrenildi. işten çıkarmaların devam edeceği iddia edilirken yöneticilerin kimleri işten çıkaracağına karar vermek için mesai harcadıkları bildiriliyor.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/turkish-docoda-kuculme-gerekcesiyle-isten-cikarma-yapildi.html

daha önce de işten çıkarmalar olmuştu demek ki hala devam ediyor.


fonet

gülhane eğitim ve araştırma hastanesi (gata) tarafından yapılan  "24 ay süreli sağlık bilgi yönetim sistemi alımı" ihalesine katıldığımızı 09.11.2017 tarihinde  kap (kamuyu aydınlatma platformu) aracılığıyla duyurduğumuz ihale sonuçlanmış olup, ihaleyi şirketimiz kazanmıştır. ihaleye katılanların 10 günlük  yasal itiraz süreci beklenmekte olup sonrasında sözleşme imzalama aşamasına geçilecektir.


ısdmr

iskenderun demir çelik 2016 yılı dönem karından elde ettiği dağıtılabilir karını pay sahiplerine vermeye başlıyor. şirket 07/12/2017 tarihinde 1 tl nominal değerli pay için brüt 0.27 lira, net olarak ise 0.2694312 lira temettü ödemesinde bulunacak.


yesil

payları borsa istanbul a.ş. "yakın izleme pazarında" yesil"  sembolü ile işlem gören şirketimizin  biaş kotasyon yönergesinde belirtilen koşulları sağlaması nedeniyle "yakın izleme pazarı"ndan "ana pazar"a geçiş yapabilmesi amacıyla borsa istanbul a.ş.'ne 06.12.2017 tarihinde başvuruda bulunulmuştur. 


avod

12.09.2017 tarihli özel durum açıklaması ile ilgili ek açıklamadır maden değerleme çalışmalarını sürdüren dmt consulting gmbh firması ile yapılan görüşme neticesinde, maden değerleme raporunun, bu hesap dönemi sonuna kadar sonuçlanabileceği bilgisi tarafımıza iletilmiştir,sayın yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur

hadi bakalım.


mavi

mavi güzel gidiyor ama yeni halka arz olan hisselerin ne olacaı belli olmuyor açıkçası güvenemiyorum 


kozaa

ipeğin arkasında kaldı yine.


aksen


ccola


soda


dgate


dgate

bu dgate spekülatif bir hisse mi yoksa çok sağlam hisse mi anlayamadım. düşüşleri de çıkışları da bi tuhaf


thyao

thy koptu gidiyor. ebitda marjı bu sene %25 olur demiş ilker aycı


tmsn

milli savunma bakanı nurettin canikli, altay tankı projesiihalesinde tekliflerin cuma günü verildiğini, önümüzdeki günlerde sonuçlandıracaklarını söyledi.

canikli, altay tankı projesinde 250'si opsiyonlu olmak üzere 500adetlik seri üretim için ihaleye çıkıldığını hatırlatarak, "bu ihalede teklifler cuma günü verildi. önümüzdeki günlerde sonuçlandıracağız."dedi.


denge

şirketimiz bağlı ortaklığı toma finance ltd ., 16.10.2017 tarihli yönetim kurulu kararı ile  yetkili bir değerleme kuruluşu tarafından yaptırılacak değerleme sonucu esas alınmak üzere belirlenecek bedel üzerinden pana proje ve gayrimenkul yatırımları geliştirme anonim şirketi‘nin (eski unvanı pana holding a.ş.) yüzde 51 ‘ini satın almaya karar vermiştir.kamuoyuna duyurulur.saygılarımızla,      denge yatırım holding a.ş.


ındes

iş yatırım, indeks bilgisayar için hedef fiyatını 13,21 tl'den 14,93 tl'ye yükseltti, tavsiyesini 'al' olarak tekrarladı


logo

*iş yatırım, logo yazılım hedef fiyatını 54,04 tl'den 64,60 tl'ye yükseltti, tavsiye 'tut' haberiniz ola


ulker

ülker bisküvi, on beş uluslararası bankadan 3 yıl vadeli, 6 ayda bir faiz ödemeli, toplamı usd 450mn olmak üzere usd 111.5mn ve usd 290.6mn tutarında sendikasyon kredi sözleşmesi imzaladığını açıklamıştır. kredinin 2017 yılı içerisinde vadesi dolacak usd 550mn’luk sendikasyon kredisinin refinansmanında ve diğer genel ihtiyaçlarda kullanılacağı belirtilmiştir. 


sasa

şirketin dün yapılan yönetim kurulu toplantısında 50mn tl’ye kadar hisse geri alım kararı alındı. piyasalardaki son dönemde meydana gelen dalgalanmaların hisse fiyatını olumsuz etkilemesi geri alım kararının sebebi olarak açıklandı.

valla bu kadar parayla geri almazlar ama gayet olumlu bi iş yaptılar.


enkai

tara holding dün 181 bin adet enka hissesini ortalama 5.85 tl fiyattan satın alarak enka’daki payını ı.48’e yükseltmiştir. gayet iyi haber.


usdtry

tüsiad başkanı erol bilecik, merkez bankasında liyakat anlamında en ufak bir eksiklik olmadığını belirterek, "merkez bankası siyasi iklimden daha bağımsız, bir miktar daha cesur olarak para politikalarını sıkı uygulaması gerekir. faizleri düşürmesi gerekiyorsa düşürmeli, artırması gerekiyorsa artırmalı" dedi.


ındes


ındes


mgros

moonlight capital s.a (lüksemburg’da kurulu bir yatırım holding şirketi olup bc partners tarafından yönetilen fonlara aittir) tarafından 22 kasım 2017 tarihinde yayınlanan özel durum açıklamasını takiben, sahibi olduğumuz migros ticaret a.ş.’nin sermayesinin yaklaşık %7,3’ünü temsil eden yaklaşık 13.000.000 tl toplam nominal değerli migros ticaret a.ş. payları için, bedeli nakden ve peşinen ödenmek üzere pay başına satış fiyatı 26 tl olarak belirlenmiştir. söz konusu hisselerin devir işlemi tamamlandığında ayrıca açıklama yapılacaktır.


usdtry

kur bu kadar yükselmişken, faiz artırımını geçtim faiz indiriminden bahseden bir hükümet var.hala 4 olmaması mucize heralde ne bekliyoruz ki.


ındes

geçtiğimiz hafta bağımsız yönetim kurulu üyesi adnan kürşat selimoğlu'nun 170 bin liralık alımı oldu 11,34 ten.şu an 10,19 hisse


ındes

iletişim ve telekomünikasyon ürünleri alım satımı alanında faaliyet göstermek üzere 100.000 tl (yüz bin türk lirası) sermayeli neteks teknoloji ürünleri anonim şirketi ünvanlı bir şirket kurulmasına, bu şirkete p oranında ortak olunmasına karar verilmiştir. 


flap

flap 10 u geçti beyler.


krstl

"şirketimiz, çay işletmeleri genel müdürlüğü satınalma dairesi başkanlığı'nın açmış olduğu 16/11/2017 tarihindeki, 4.500.000 adet 2.5 lt pet ambalajlı didi marka soğuk çay ihalesi için  teklif vermiştir.     şirketimiz, çay işletmeleri genel müdürlüğü satınalma dairesi başkanlığı'nın açmış olduğu 16/11/2017 tarihindeki, 13.000.000 adet 500 ml alüminyum kutu ambalajlı didi marka soğuk çay ihalesi için  teklif vermiştir.    şirketimiz, çay işletmeleri genel müdürlüğü satınalma dairesi başkanlığı'nın açmış olduğu 16/11/2017 tarihindeki, 14.500.000 adet 330 ml alüminyum kutu ambalajlı didi marka soğuk çay ihalesi için  teklif vermiştir.


bimas

iranda şirket kuracakmış bim. valla bu hissenin sırtı yere gelmez yıllardır böyle.


seykm

seyitler kimya sanayi a.ş.'nin fiyat istikrar fonu kapsamında  satın almış olduğu seyitler kimya sanayi a.ş. (seykm) paylarını, 17/11/2017-17/11/2018 tarihleri arasında satış yapabilecegimizi sermaye piyasası kurulu'nun (ıı-15.1) sayılı özel durumlar tebliğinin 11.maddesinin 4.fıkrası hükmü çerçevesinde kamuoyunun bilgisine sunarız. yönetim kurulumuz sözkonusu payların  satışı konusunda 17/11/2017  tarihinde 329 nolu kararı ile halil  karakaya'yı yetkili kılmıştır."

seyitler kimyada hisse satışı olacakmış.

şimdi hisseyi hacimsiz hacimsiz yükseltmenin sebebi belli oldu. ohh halka arz yap 1 sene takıl yükselsin,sonra başla hisse satışına valla ne güzel borsa be.